REPORTAŻ CHRZTU ŚWIĘTEGO. CHRZEST LAURY.

Dziś na naszym blogu prezentujemy Wam reportaż z chrztu Laury. Piękna, urocza, młoda dama, której towarzyszyliśmy przez cały dzień. Jej rodzice zdecydowali się na cały reportaż z chrztu świętego. Zdjęcia zaczęliśmy już od etapu przygotowań w domu. Tu nie zabrakło fotografii detali: sukienki, bucików, różowo-czerwonego bukieciku. Laura na codzień mieszka w domu z rodzicami i dziadkami, ale w dniu chrztu byli także obecni rodzice chrzestni. Sporo osób, wszyscy życzliwi, uśmiechnięci i zapatrzeni w Laurkę. W domu nie zabrakło rodzinnych zdjęć z rodzicami, dziadkami i innymi bliskimi. Kolejnym etapem były stricte przygotowania, ubieranie Małej gwiazdy. Laura to wyjątkowo pogodna i zadowolona dziewczynka, która cały czas się uśmiechała. Kolejnym etapem reportażu z chrztu była sesja plenerowa wykonana w łódzkim Ogrodzie Botanicznym. Choć chrzciny odbywały się w połowie kwietnia, pogoda dopisała wyśmienicie. Było dość ciepło, słonecznie i wszystko pięknie, kolorowo kwitło. Co widać na zdjęciach plenerowych, dużo koloru. Laurka świetnie, z uśmiechem i gracją pozuje także sama siedząc na drewnianej brzozie i futrzanym kocu z długim włosem czy w towarzystwie dużego misia wśród kolorowych tiulowych pomponów.

Uroczystość chrztu świętego odbyła się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Duży, przestronny kościół ułatwia pracę fotografom. Choć zawsze będę podkreślać i rekomendować pierwszą ławkę, aby to właśnie w niej zasiedli rodzice i chrzestni. Wtedy zyskujemy o wiele więcej ciekawych i różnorodnych kadrów. W tym kościele sakrament chrztu odbywa się w specjalnie wyznaczonej i wybudowanej chrzcielnicy. Najważniejszy moment, którego nie może zabraknąć na zdjęciach z reportażu chrztu, to polanie główki wodą święconą, założenie białej szatki i podpalenie świecy. My zawsze proponujemy już po zakończeniu mszy wykonanie kilku pamiątkowych zdjęć pod ołtarzem.

Po sakramencie wszyscy zaproszeni goście udali się na przyjęcie z okazji chrztu, które odbyło się w Sali bankietowej Scorpion w podłódzkim Zgierzu. Po uroczystym obiedzie i deserze był czas na wykonie zdjęcia grupowego wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Następnie fotografowaliśmy Laurę z dziadkami, babciami, prababciami i innymi członkami rodziny. Cały reportaż zdjęciowy zwieńczyły zdjęcia z tortem, ozdobionym lukrowymi bucikami oraz strzelającymi racami.