ŚLUB KOŚCIELNY W GORZKOWICACH.

Dominika i Tomek to kolejna pozytywna para, z jaką mieliśmy okazję współpracować przy reportażu ślubnym. Oboje młodzi, ona bardzo energetyczna, uśmiechnięta, on bardziej stonowany, ale również pogodny. Obydwoje konkretni i rzeczowi. Zdecydowali się na pełen pakiet zdjęć ślubnych: przygotowania w domu Pana Młodego, przygotowania w domu Panny Młodej, błogosławieństwo, ceremonię zaślubin, przyjęcie weselne oraz sesję plenerową wykonaną w inny dzień. Wszystko doprecyzowane w najdrobniejszych szczegółach, dużo uśmiechu oraz wzajemnej życzliwości, co widać na fotografiach.

Pierwsze zdjęcie, którym rozpoczęliśmy reportaż to przepiękny kolorowy bukiet ślubny, w którym dominują odcienie fotelu, pudrowe róże oraz wrzosy, nawiązujące do pory roku, kiedy odbywała się uroczystość. Jednym słowem cudowny detal, który przykuwa uwagę. U panny młodej zdjęcia z etapu malowania, kolorowa paleta cieni, tuszowanie rzęs. Potem etap ubierania suknie, buty, następnie kolejne zdjęcia detali kolczyki, podwiązka. Nim Pan Młody dotarł do Dominiki i mogli się czule przywitać i dać sobie czułego buziaka, najpierw musiał zmierzyć się z bramką i tradycyjnym wykupem. Negocjacje były trudne, ale w końcu się udało. Państwo Młodzi poprosili rodziców o błogosławieństwo, a następnie wszyscy udali się do zabytkowego kościoła w Gorzkowicach. Do kościoła Młodych prowadziła asysta orkiestry, w której na co dzień gra Dominika na saksofonie. Podczas ceremonii nie mogło zabraknąć kadrów z wejścia do kościoła, przysięgi, zakładania obrączek. Po mszy wykonaliśmy grupowe zdjęcie na schodach wszystkich zgromadzonych gości. Następnie wszyscy udali się na huczne przyjęcie weselne, gdzie zabawa trwała do białego rana.

W późniejszym terminie wykonaliśmy wcześniej zaplanowaną ślubną sesję plenerową. Państwo Młodzi na zdjęcia ślubne wybrali Łódź i miejsca, które się om z tym miastem najbardziej kojarzą. Mimo że na co dzień mieszkają poza województwem łódzkim, to właśnie w Łodzi studiowali i ti się poznali. Dlatego było dla nich czymś naturalnym, że pamiątkową, romantyczną sesję ślubną chcą wykonać w Parku Źródliska, w Alei Róż, na ulicy Piotrkowskiej czy w Manufakturze.

WYRÓŻNIONE HISTORIE ŚLUBNE